خرید بهترین لامپ ال ای دی


برای تفاوت، جدول را ببینید. این نشان می دهد که مصرف برق لامپ های LED، لامپ های فلورسنت و لامپ های رشته تنگستن که ما به آنها عادت کرده ایم. همه آنها شار نوری یکسان (یا تقریباً) دارند، اما همانطور که می بینید، مصرف برق بسیار متفاوت است. 

یک لامپ LED 3 وات برابر با قدرت نورانی یک لامپ کم مصرف پارس شهاب 7 وات یا 20 وات است. یک لامپ دیود 5 وات جایگزین یک “خانه دار” 12-13 وات یا رشته ای 40 واتی می شود. 

اینها داده های متوسط ​​هستند، زیرا شاخص ها کمی با تولید کنندگان مختلف متفاوت است، اما به طور کلی نسبت ها یکسان باقی می مانند.

فقط از این جدول به راحتی می توان گفت که لامپ های کم مصرف یا LED اقتصادی ترین هستند. اما این همه مزایای فناوری LED نیست. بیایید در مورد آنها بیشتر صحبت کنیم (و همچنین در مورد کاستی ها).

اگر در مورد عمر مفید صحبت کنیم، میانگین عمر مفید آنهایی که در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند 10000 ساعت است. برای یک لامپ LED، این رقم بالاتر است: به طور متوسط ​​- 30000 ساعت، اما برنامه های کاربردی از تولید کنندگان برای 50-60 هزار ساعت کاری وجود دارد.

خرید بهترین لامپ ال ای دی

به نظر می رسد LED ها در اینجا جزو رهبران هستند، اما یک تفاوت ظریف وجود دارد. هر دو فناوری یک اشکال قابل توجه دارند: با گذشت زمان، شدت درخشش به تدریج کاهش می یابد. به اصطلاح “فرسودگی شغلی” رخ می دهد.

 در این راستا، ارزش تمرکز نه بر زمان عملیات اعلام شده، بلکه بر دوره گارانتی را دارد. وضعیت واقعی را با دقت بیشتری منعکس می کند. از این گذشته، اگر در این زمان برای لامپ اتفاقی بیفتد، سازنده باید دستگاه را با یک دستگاه جدید جایگزین کند.

 هر چه کمتر چنین مواردی رخ دهد، بهتر است. به همین دلیل است که تولید کنندگان تمایل دارند مدت گارانتی را دست کم بگیرند و مسئولیت مواد را بر عهده بگیرند.

و اگر لامپ های کم مصرف و LED را برای دوره گارانتی مقایسه کنیم، تفاوت نیز وجود دارد. برای LED ها، میانگین 3 سال، برای خانه دار – 1 سال است. بیشتر / کمتر وجود دارد، اما این خاص است. بنابراین، تا اینجا، مقایسه لامپ های کم مصرف یا لامپ های LED بهتر است، بهترین فناوری LED است.

همه از نوع و اندازه لامپ های کم مصرف اطلاع دارند. این یک لوله با فسفر است که به صورت یک مارپیچ پیچیده پیچیده شده است. لامپ های فشرده تر می توانند در یک سقف متوسط ​​قرار بگیرند، اما در بیشتر موارد از لامپ های معمولی خارج می شوند و در لامپ های داخلی اصلاً “خیلی گرم” به نظر نمی رسند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *