عرقیات گیاهی

Fresh herbs from the garden and the different types of oils for massage and aromatherapy.


در بین انواع عرقات گیاهان دارویی، عرق زنیان اصل از خواص منحصر به فردی برخوردار است.

گیاهان دارویی نیز شناخته می شوند بهگیاهان اطلاق می شود که دارای ارزش دارویی هستند.

 گیاهان صدها ترکیب شیمیایی را سنتز می کنند که عملکرد آنها شامل مقاومت گیاه در برابر حشرات، قارچ ها، بیماری های گیاهی و پستانداران گیاهخوار است. بسیاری از فیتوکمیکال ها با فعالیت بیولوژیکی بالقوه یا ثابت شناسایی شده اند.

قدیمی‌ترین سوابق تاریخی گیاه‌پزشکی در تمدن سومری یافت می‌شود، جایی که صدها گیاه دارویی، از جمله تریاک، در لوح‌های گلی ذکر شده بود.

پاپیروس Ebers از مصر باستان بیش از 850 داروی گیاهی را توصیف می کند، در حالی که Diocles بیش از 1000 فرمول دارویی را با استفاده از بیش از 600 گیاه دارویی “در پزشکی” ثبت کرده است و یک فارمکوپه حدود 1500 ساله را تشکیل می دهد.

عرقیات گیاهی
Fresh herbs from the garden and the different types of oils for massage and aromatherapy.

تحقیقات دارویی از اتنوبوتانی برای جستجوی مواد فعال دارویی در طبیعت استفاده می کند و از این طریق صدها ترکیب مفید کشف شده است.

گیاهان دارویی به طور گسترده در جوامع غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، عمدتاً به این دلیل که به راحتی در دسترس هستند و نسبت به داروهای مدرن ارزان تر هستند. در سال 2017، بازار جهانی بالقوه عصاره های گیاهی و دارویی صدها میلیارد دلار برآورد شد.

در بسیاری از کشورها مقررات کمی در مورد طب سنتی وجود دارد، اما سازمان بهداشت جهانی شبکه ای را برای تشویق استفاده ایمن و منطقی هماهنگ می کند.

گیاهان دارویی هم با تهدیدات عمومی مانند تغییر اقلیم و تخریب زیستگاه و هم با تهدیدهای خاص برداشت بیش از حد برای تامین تقاضای بازار مواجه هستند.

به طور کلی اعتقاد بر این است که گیاهان دارویی گیاهان علفی یا گیاهان یک ساله هستند، مانند اکثر قریب به اتفاق داروهای گیاهی چینی. اما در واقع گیاهان دارویی را می توان در هر خانواده ای از قلمرو گیاهی توزیع کرد.

این یک طبقه بندی گیاه شناسی نیست، بلکه یک روش طبقه بندی انسانی است. تعداد زیادی گونه در گیاهان مختلف مانند مخمر، خزه، علف و درختان وجود دارد که دارای اجزای فعال شیمیایی با جلوه های ویژه هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *